
Škofijsko romanje v Oglej
Ob prazniku dneva državnosti, 25. junija 2026, pripravljamo škofijsko romanje v Oglej.
V Ogleju bo ob 11.00 skupna romarska sveta maša z nagovorom našega škofa Maksimilijana. Popoldne ob 15.30 bodo še slovesne večernice v Marijinem svetišču na Vejni (Monte Grisa) nad Tržaškim zalivom.
Romanje je namenjeno romarjem s celotne škofije. Duhovniki, vabljeni, da po župnijah ali v dekanijah organizirate romanje in možnost avtobusnega prevoza. Sveta maša je skupna, posamezne romarske skupine pa si lahko organizirajo še dodaten lastni program.
Prosimo, da sporočite približno število romarjev oz. vsaj predvidenih avtobusov do začetka junija na pastorala.celje@gmail.com, kar nam bo v pomoč pri organizaciji romanja in pripravi romarske knjižice za vse udeležence.
VIR fotografije: https://www.had.si/blog/wp-content/uploads/2017/04/oglej_aquileia_poponova_bazilika_015

