Lepo vabljeni na škofijsko romanje v Oglej in na Vejno. Na skupnem romanju “se želimo zahvaliti za 20 let naše celjske škofije ter skupaj prositi za darove Svetega Duha, ki jih v tem času posebej potrebujemo.” (škof Maksimilijan v uvodu romarske knjižice)
Prijave se zbirajo v župnijah in dekanijah.
V Ogleju se ob 11. uri zberemo na trgu pred baziliko; tam bo uvodni nagovor o Ogleju in predstavitev cerkvenih očetov, povezanih z Oglejem .
– ob 11.30 bo sveta maša v baziliki; somaševanje vodi škof Maksimilijan
– po sveti maši prosto za oglede in kosilo – za oglede je potrebno poravnati vstopnino.
– ob 15.30 so na Vejni predvidene slovesne litanije M. Božje ob izpostavitvi Najsvetejšega;


